show
 
pichak
 

اولین خط کشتیرانی بوشهر به دوحه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کشتی گراند فری کشتی مسافری باری بوشهر دوحهنخستین خط کشتی رانی ایران با قطر در اواخر مردادماه 1398 راه اندازی شده و قرار است به صورت مستمر هفته ای یک بار بوشهر را به مقصد دوحه قطر ترک کند.

این کشتی می تواند مسافر و بار را به صورت همزمان جابه جا کند.

ظرفیت مسافرگیری این کشتی  ۱۶۰۰ نفر مسافر بوده و می تواند حدود ۲۰۰۰ تن بار را به صورت کانتینری جابه‌جا کند.

 

 کشتی گراند فری (GRAND FERRY) دارای ۱۴۴ متر طول، ۲۶ متر عرض، ۵۰۰ تخت در قالب ۲۵۰ اتاق و یک هزار و ۳۰۰ صندلی است که در پنج کلاس به جابه جایی مسافر می‌پردازد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان این که هنوز هیچ بلیتی از کشتی قطر-بوشهر فروخته نشده است، اظهار کرد: بر اساس هماهنگی های صورت گرفته، مقرر شد تا سفر کشتی بوشهر- قطر به صورت رفت و برگشت و تور چهار تا پنج روزه بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ دلار باشد که بسته به نوع هتل و کلاس سفر متفاوت است و فاصله بوشهر تا قطر ۲۰۰ مایل بوده و این سفر بسته به سرعت کشتی و شرایط جوی بین ۱۲ تا ۲۰ ساعت طول می کشد.

اما در حالی که قرار بود نخستین سفر کشتی بوشهر-دوحه دوم شهریور ماه امسال انجام شود، مشکلات زیادی دست به دست هم داد تا نهایتاً مردم این جواب را از مسئولان بشنوند که کشتی بوشهر-دوحه حرکت می کند، اما کِی؟ معلوم نیست.

 

کشتی گراند فری خط بوشهر دوحه

 

به گفته سیاوش ارجمند زاده - مدیر کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر - پس از حدود ۲۰ روز از موعد حرکت نخستین کشتی ایرانی بوشهر-قطر گذشته و این اتفاق نیفتاده است، دلایل مختلفی دارد و یکی از آن‌ها مشکلاتی است که در دوحه به وجود آمده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر دوحه ترمینال مسافری خود را بازسازی می‌کند و قرار شده به زودی عملیات بازسازی تمام شود اما هنوز زمان آن را نمی دانیم. از سوی دیگر کشتی در نظر گرفته شده باید بتواند از سوخت یارانه ای استفاده کند و اگر قرار باشد که سوخت این کشتی با نرخ آزاد محاسبه شود صرفه اقتصادی و مزیتی نسبت به دیگر وسایل حمل و نقل ندارد، در همین راستا شرکت خصوصی مورد نظر پیشنهادات خود را برای دریافت سوخت یارانه‌ای ارائه کرده‌ است.

 

کشتی گراند فری کشتی رانی خط بوشهر دوحه

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: نمی توانتم این مشکلات را نشانه منتفی شدن پروژه کشتیرانی بوشهر-دوحه قلمداد کنم اما مشکلات بسیاری در این زمینه به وجود آمده و امیدوارم هرچه سریع‌تر حل شود که البته زمان آن را نمی دانم.

منبع خبر : خلیج فارس نیوز

خواندن 2707 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 25 شهریور 1398 ساعت 19:56

نظر دادن

لطفا نظرات خود را در کادر زیر وارد نمایید.

خبرخوان