show
 
pichak
 

 شهر مارماریس ، (به ترکی استانبولی: Marmaris)‏                                                                      

یک شهر بندری-تفریحی-توریستی واقع در سواحل جنوب غربی ترکیه است و لقبی که توریستها به این شهر داده اند : جواهر ترکیه  است. ساختار شهر از ساختمانهايي سفيد رنگ تشكيل شده و گلهاي كاغذي زيبا ، برای آنها تزئین طبیعی را ایجاد کرده است.

تاریخ سکونت در مارماریس به 3400 سال پیش از میلاد می رسد و نام اولیه این شهر فيسكوس بوده است .

در تورهای تفریحی در مارماریس می توان آثار تمدنهای کاریا ، رودوس و آدا ، مصر آشور ، ایون ، دور ، پرس ، مقدنیه ، سوریه ، روم ، بیزانس ، سلجوقیان و عثمانی را مشاهده نمود. 

مارماریس دارای 2 اسکله اصلی و چند اسکله کوچکتر بوده و مرکز قایق رانی و غواصی بوده و شب زنده داری در سواحل ان برقرار است.در زمستان نیز مقصد صدها دوستدار کشتی کروز می باشد.

 مارماریس در استان موغلا Mugla واقع شده و جمعیت آن حدود ۲۸۰۰۰ نفر است اما در فصل توریست، به ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار نفر هم میرسد. این شهر همچنین با دو لنگرگاه اصلی و بندرهای متعدد خود، مرکزی برای کشتیرانی و غواصی نیز محسوب میشود. از مارماریس بطور منظم، کشتی های تفریحی به سمت جزیره یونانی رودز در حرکتند.

 

فرودگاه دالامان در 100 کیلومتری شهر و فرودگاه میلاس بودروم که تا مارماریس کم‌تر از ١٥٠ کیلومتر فاصله دارد.از هر دوی این فرودگاه‌ها به طرف مرکز شهر، هم تاکسی هست و هم اتوبوس. کرایه‌ی تاکسی‌ها خیلی گران نیست، اما اتوبوس‌ها هم هر نیم ساعت یک بار حرکت می‌کنند و دردسری ندارند.

برای این طرف و آن طرف رفتن در شهر، به جز تاکسی‌های زردرنگی که به تاکسی‌متر مجهز هستند، می‌توانید دولموش یا همان ون‌ها را که جا برای یازده مسافر دارند، سوار شوید. دولموش‌ها مانند مینی‌بوس‌ها در مسیرهای مشخصی رفت و آمد می‌کنند و هزینه‌ی زیادی ندارند.

اصلی‌ترین خیابان شهر، بلوار اگمنلیک است که به مجسمه‌ی آتاتورک در جوار ساحل ختم می‌شود.مارماریس شبهای بسیار زیبا و زنده ای دارد و در خیابان اصلی مارماریس و خط ساحلی(بندرگاه) آن میتوان توریست های بی شماری را حال گشت و گذار مشاهده نمود

 

جاذبه های تفریحی - گردشگری مارماریس

 

قلعه مارماریس

 این قلعه در دوره اسکندر کبیر بازسازی شده و از طرف سلطان سلیمان قانونی در اثنای مسافرت به رودوس در سال 1522 به وسعت زیادی توسعه یافته و تعمیر گردیده است . از بالای قلعه می توان در شب و روز مناظر بدیع مارماریس را مشاهده نمود.

 

خرابه های پيسكوس Pyskos :

خرابه های پیسکوس که یک شهر بندری بسیار مهم در منطقه باستانی کاریا بوردا می باشد که میتوان آن را از بالای تپه Asar در شمال مارماریس مشاهده نمود. دیوار حصارها هنوز هم پابرجاست .

 

لوریما Loryma (بوزوک کاله )

منطقه ای که قبلا" بنام Oplosika ( توپخانه ) نامیده میشد و اکنون در منتهی الیه جنوب غربی شبه جزیره بوزبورون قرار دارد قصبه لوریما ساخته شده است. جالب ترین بنا در محوطه مسکونی ، استحکاماتی است که بروی بورونباشی واقع شده و بخوبی حفاظت گردیده می باشد. در این استحکامات که در کناره جزیره رودوس و از سنگهای تراشیده شده منظم ساخته شده 9 برج مربعی وجود دارد. امروزه فقط برج شمالی آن قابل مشاهده است .

 

آموس Amos

بنای آموس نیز از نقاط دیدنی مارماریس است که از یک تئاتر ، پرستشگاه و پایه چند مجسمه بروی یک تپه تشکیل شده است . اطراف آموس به حصارهایی متعلق به همان دوران محصور شده است .

 

خرابه های حصار هیداس مارماریس  Hydas fence Marmaris

 خرابه های حصار هیداس در ۳۵ کیلومتری مارماریس و بروی جاده Erine-Bybassion قرار دارد. در جنوب این خرابه ها یک آرامگاه دیده میشود. در ۳ کیلومتری هیداس نیز یک برج نگهبانی ساحلی و چند گور بروی این برج قرار دارد.  شهرک باستانی هیداس در تفریحگاه سلیمیه ترکیه واقع در شمال جزیره بوزبورون قرار دارد.

 

Cedrea ( کلئوپاترا و یا جزایر شهری )

این مکان دیدنی شامل : جزيره كاخ یا جزيره كلئوپاترا ، جزیره میانی و جزیره کوچک می باشد.

در جزیره کاخ که از دوران روم بجای مانده ، تفریحگاه Cedrea قدیم دیده میشود . از دور دست ها نیز خرابه های حصارها بسهولت دیده میشود. در گردشگاه کوچک سمت شمال غربی جزیره ، یک پلاژ جالب وجود دارد که بنا به روایات محل شنا کردن کلئوپاترا بوده است.

طبق افسانه ها این پلاژ کوچک محل شنا کردن کلئوپاترا و مارک آنتونیوس بوده و شن های ساحل آن بوسیله کشتی از آفریقا آورده شده است . طبق روایات این شن هم اکنون فقط در مصر دیده می شود.خرابه هاي بناهاي محصور با حصارها كه در بخش شرقي جزيره كاخ قرار دارد متعلق به دوره روم مي باشد.

بناي تئاتر كوچك وضعيتي بهتر از ساير دارد. بروي پايه هاي پرستشگاه آپولون متعلق به DOR ها ساخته شده در قرون بعدي يك معبد مسيحي ساخته شده است . در سمت غربي جزيره كاخ يك آگورا وجود دارد . طبق بعضي كتيبه ها در اين محل جشنواره دو ميداني به افتخار آپولون Apollon برگزار مي شده است. آثار نكروپول جزيره كوچك و سر ستونها نيز قابل مشاهده است . 

 

خانه سانتا ماریا

آرتمیدا ، الهه شکار و حاصلخیزی ، حامی شهر افس بوده است. مقبره بسیار عظیم و قدیمی که به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جهان شناخته می شود است به افتخار او ساخته شده است.

افس در فاصله زمانی 2 تا 5 ساعت از شهر بودروم است و شهری قدیمی و زیبا می باشد. اولین بار در حدود قرن 11 قبل از میلاد بود که در آن زندگی بصورت تلفیقی از شهر نشینی و کوچ نشینی بوجود آمد.

 

 مسجد ابراهیم آقا

این مسجد از طرف ابراهیم آقا در سال 1789 در محله کمر آلتی ساخته شده است گنبد بزرگ آن از نظر معماری بسیار جالب است و از مکانهای دیدنی مارماریس بشمار می آید .

 

 

آرامگاه ساريانا Sariana :

این آؤامگاه در محله ساريانا و در كنار يك مسجد قرار دارد . سلطان سليمان قانوني پيش از سفر رودوس در اين مكان به زيارت فاطمه آنا كه كهانت وي مشهور بود مي رود . و پس از جواب مثبت گرفتن اقدام به محاصره رودوس مي نمايد. پيش از حركت از مارماريس هزاران سرباز عثماني با شير دوشيده شده از گاو فاطمه آنا صبحانه خورده و عازم سفر ميشوند. 

 

كاستابوس Castabus :

 اين تفريحگاه باستاني در منطقه پازارليك در نزديكي روستاي حصارليك قرار دارد به اين مكان مقدس كه در كوه ارن Eren قرار دارد با يك صعود يك ساعته مي توان رسيد . پرستشگاه به روي محوطه متعلق به خود ساخته شده است . اين بنا كه متعلق به قرن 4 پيش از ميلاد بوده و به سبك ايون ion ساخته شده داراي علائمي از تمدن DOR ها نيز مي باشد. در اينجا پايه هاي پرستشگاه قابل مشاهده است . ديوارهاي بسيار جالب اين محوطه تا به امروز پابرجا مانده است . تئاتر خرابه اي كه در جنوب قرار دارد همراه با پرستشگاه تنها اثر موجود در منطقه است .

 

 تاشهان و پل كانالي :

 

تاشهان در كيلومتر 10 جاده موغلا و در محله اسكله باشي همراه با پل كانالي كاه گلي طبق لوح بجاي مانده در دوره سلطان سليمان قانوني ساخته شده است.

 

ارینه Erine

در 20 کیلومتری جنوب غربی مارماریس و بروی جاده راتچا راهی بسمت بوزبورون قرار دارد که پس از طی حدود 2 کیلومتر جاده آسفالته به روستای حصار اونو می رسیم .
تفریحگاه باستانی در 3 کیلومتری جاده جنگلی این روستا قرار دارد . در ارینه آثار باقیمانده از دوران روم قرار دارد .

 

ساراندا Saranda

در 45 کیلومتری مارماریس و در نزدیکی روستای سووت امروزی قرار دارد. در ساراندا که در دوران روم و بیزانس یک منطقه مسکونی دائمی بوده است آثار چند بنای متعلق به بیزانس دیده میشود.

 

Euthenna

 در این منطقه که در غرب امتداد مارماریس- سدرال قرار دارد ، دو روستای آنتیک تحت حاکمیت روداس در عصر آنتیک دیده میشود . استحکاماتی که اکنون مناطق مسکونی را محصور نموده در وضعیت خوبی قرار دارد. به این منطقه می توان از جاده Karacasogut تردد نمود.

 

 بايباسيوس Bybassios :

 

چنانچه از جاده ارينه بطرف بوز بورون حركت نمائيم با خرابه هاي شهر باستاني بايباسيون برخورد مي كنيم . روستاي اورهانيه امروزي در دامنه تپه اي كه اين آثار بروي آن قرار دارد ساخته شده است . آثار حصار شهر بطور پراكنده در داخل جنگل قرار دارد.

 

گل و لجن های دالیان کائونس

 

شهر ماهیگیران یا دالیان در سال 400 پیش از میلاد مسیح بنا شده و در آن زمان کائونس نامیده می شد.امروزه این شهر یک مرکز گردشگری معروف بشمار رفته که با طبیعت زیبا و مقبره پادشاهان لیکیان که در صخره ها تراشیده شده است توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب می کند.

همچنین یکی از دلایل شهرت این منطقه وجود مناطق طبیعی است. این منابع شامل: حوضچه های آب دارای سولفور می باشد که به صورت گل و لجن ته نشین شده است. آن طور که در افسانه ها آمده آب و گل طبی حاوی اکسیر جوانی است و می تواند در بهبود برخی از بیماریهای پوستی مفید باشد.

شما در همراهی با تور دالیان تحت تاثیر محیط قرار خواهید گرفت. جایی که می توانید زندگی چند میلیون ساله لاک پشتهای غول پیکر معروف کارتا - کارتا را بر روی زمین از نزدیک مشاهده کنید.

 

وسایل مورد نیاز برای این تور :

 

1 - کرم ضد آفتاب ، وسایل شنا و حوله

 

2 - کفش و لباس مناسب و کلاه

 

3 - دوربین عکاسی و فیلمبرداری

 

4 - پول برای هزینه اضافی

 

 

Pamukkale) Hierapolis- پاموک کاله)

 یک مکان طبیعی سحر آمیز و تماشایی است که در جهان بی نظیر است. آبهای چشمه های گرم با نمکهای آهکی که از لبه این فلات به بیرون می جهند ، شکلهای زیبایی از استالاکتیتها ، آبشارهای بزرگ و حوضچه ها را ساخته اند. چشمه های گرم به دلیل قدرت درمان گری خود از زمان رومیها استفاده می شده اند. مرکز آب گرم با متلها و استخرهای آب گرم خود و همینطور ویرانه های شهر باستانی( Hierapolis-هیراپلیس ) ، برروی این فلات قرار گرفته اند.( Karahayıt-کاراحاییت ) مرکز آب گرم دیگری است در شمال غرب Pamukkale- پاموک کاله) که به خاطر محتوای بالای آهن در آب خود مشهور است. فاصله پاموک کاله از مارماریس با ماشین 3 ساعت است.

 

آبشار تورگوت :

 از جاده روستاي تورگوت كه در 35 كيلومتري مارماريس قرار دارد با يك پياده روي 15 دقيقه اي مي توان به اين آبشار كه از ارتفاع 10 متري سرازير مي شود رسيد. 

 

بوزبورون :

 

در 50 كيلومتري غرب مارماريس قرار داشته و يكي از استراحتگاه و توقف اتوبوسها است . عسل كاج و گل آويشن اين منطقه بسيار مشهور است . يك درخت كهنسال 1000 ساله در اين روستا قرار دارد. در اين روستا در بين تاريخ هاي 28-26 اكتبر يك فستيوال بين المللي برگزار مي شود. 

 

 

موزه مارماریس

موزه مارماريس كه در داخل قلعه واقع در پشت بندر كشتي هاي تفريحي قرار دارد ، با بازسازي قلعه در بين سالهاي 90-1980 در سال 1991 براي بازديد عموم آماده و افتتاح شده است .  از ورودي آن كه سقفي با معماري ضربي دارد وارد حياط شده و با پلكانهاي سمت چپ و راست محوطه مي توان به حصارها رفت و آمد نمود . 

دو مكان بعنوان سالن باستان شناسي آماده شده است . در اين سالنها قنديلهاي خشتي ، آثار شيشه آي ،سكه ها و اشياء تزييني متعلق به دوران هلينيستي Hellenisti ، روم و بيزانس كه در حفاريهاي نواحي كنيدوس ، بورگاز ، حصار اونو به دست آمده به نمايش در آمده است. 

در سالن Etnografy نيز ، كالاهاي مورد استفاده روزانه ، بافتني ، فرش ، گليم ، مبلمان ، لوازم مسي آشپزخانه ، سلاح ها و لوازم زينتي متعلق به سالهاي آخر دوران عثماني به نمايش گذاشته شده است.  در حياط نيز انواع مختلفي از آثار سنگي وجود دارد

  

رفتینگ - قایق سواری در رودخانه وحشی در مارماریس

 یکی از تفریحات بسیار مفرح و هیجان انگیز ، پائین رفتن از رودخانه خروشان کوهستان با استفاده از قایقهای مخصوص است. این تور با استقبال زیادی از طرف مردم همراه بوده است. این تور نفسگیر ، در دالامان برگزار خواهد شد و یکی از رودخانه های معروف به طول 229 کیلومتر که نام قدیمی آن ایندوس بوده است برای این تور انتخاب شده است. در زمان شرکت در این تور ، راهنمایان به شما تمامی اطلاعات لازم را داده و تجهیزات لازم را مهیا خواهند کرد.

وسایل مورد نیاز برای این تور:

 

1- کرم ضد آفتاب ، وسایل شنا و حوله

 

2- کفش و لباس مناسب و کلاه

 

3 - دوربین عکاسی و فیلمبرداری

 

4 - پول برای هزینه اضافی

 

 

شب ترکی در مارماریس

 

شب ترکی ، نمایشی از موسیقی و اجرای نمایش های سنتی ترکی است که توسط هنرمندان ترک اجرا می شود. در هنگام شرکت در تور شب ترکی باید موارد زیر را فراموش نفرمایید :

 

1 - دوربین فیلمبرداری و عکاسی

 

2- پول برای مخارج اضافی

 

3- لباس مناسب برای مراسم شبانگاهی

 

پارک آبی  مارماریس( marmaris aqua park)

 پارک آبی آتلانتیس در مارماریس , بزرگترین پارک آبی در آنجا بوده که یک روز پر از هیجان را برای شما به ارمغان می آورد. پارک آبی آتلانتیس برای تمام گروه های سنی تفریحات متفاوتی نظیر سرسره های آبی ,استخر کودکان,استخرموج دار,زمین کوچک گلف ,بولینگ , رستوران , بار و ... را پیشنهاد میدهد . این پارک آبی با داشتن ساحل اختصاصی و تختهای آفتاب گیر همراه با چتر به صورت رایگان , مکان مناسبی برای گذراندن یک روز سرشار از خوشی می باشد.
این پارک آبی دارای مدارک بین المللی food safety certificate  و water safety certificate  از سازمان بین المللی نظارت و بازرسی ایمنی (ISIS) برای سیستم های آبی و غذای خود می باشد.
آتلانتیس پارک در تاریخ 15 می 2013 (25 اردیبهشت ) برای فصل تابستان شروع به کار میکند :
آتلانتیس پارک از 15 می ( 25 اردیبهشت ) لغایت 15 اکتبر (23 مهر ) هرروز پذیرای میهمانان می باشد.


ساعت بازدبد برای عموم در تابستان 2013 :
15 می (25 اردیبهشت )  تا 31 می (10 خرداد )                       10 صبح تا 5 بعدازظهر
1 ژوئن (11 خرداد ) تا 15 ژوئن ( 25 خرداد )                         10 صبح تا 5:30 بعدازظهر
16 ژوئن (26 خرداد) تا 31 آگوست (9 شهریور)                 10 صبح تا 5:30 بعدازظهر
1 سپتامبر (10 شهریور) تا 30 سپتامبر (8 مهر)                      10 صبح تا 5:30 بعدازظهر
1 اکتبر (9 مهر) تا 15 اکتبر (23 مهر)                                       10 صبح تا 5 بعدازظهر

البته پارک آبی بسته به نوع آب و هوا ممکن است تعطیل باشد. پارک آبی آتلانتیس در مرکز مارماریس قرارگرفته و به رحتی می توان از طریق ساحل به هتل های مختلف دسترسی پیدا کرد.


این پارک آبی در سال 1997 تأسیس شده و هرساله امکانات متفاوتی به آن اضافه می شود , مانند تنها استخر مواج در مارماریس در سال 2004 , سرسره آبی فضایی در سالذ 2005 , باکِت اسلاید (سرسره آبی با مخزنی ازآب در بالای آن ,که آب را روی اشخاص می ریزد ) در سال 2008 و کِرِیزی گلف در سال 2009.

 

 

تور جیپ سافاری : 

این تور در جنگلهای اطراف مارماریس برگزار میشود و از مناطق مختلف و زیبای اطراف مارماریس عبور مکیند و جزء مفرح ترین تورهای داخلی مارماریس است. (قیمت این تور در بهار 1391 درحدود 35-40 لیر و تجربه حضور در آنرا قویاً به شما توصیه میکنیم)

تور جیپ سافاری ، از جلوی هتل خودتان شروع می‌شود و با دیدن درختی ١٨٠٠ ساله در روستای بوزبورون و آبشار تارگوت ادامه پیدا می‌کند. ( عسل کاج و آویشن این منطقه خیلی معروف است ) و بهتر است بعد از صرف ناهار در رستورانی جنگلی، دسر شیربرنج ترکی را به همراه عسل امتحان کنید.

بعدازظهر، جیپ‌ها به تنگه‌ی یالانجی می‌روند، تنگه‌ای با آب‌های کم‌عمق که منظره‌ای زیبا و فراموش‌نشدنی‌ دارد. در انتها هم جیپ‌سواری جلوی هتل تمام می‌شود.

 

غواصی

در تور غواصی ، تجهیزات غواصی در اختیار مسافر قرار می گیرد و به هنرجو یاد می‌دهند چگونه از روی عرشه‌ی کشتی به اعماق دریای آبی شیرجه بزند. البته این تورها را می‌توان با صرف هزینه‌ی بیشتر و در قایق‌های کروز به صورت خصوصی‌تر تجربه کرد 

 

بازار ها

 دسترسی به مراکز خرید مارماریس آسان است و همگی در مرکز شهر (اطراف میدان آتا ترک) قرار گرفته اند، معروفترین بازار آن "کاپاله چارشی" یا همان بازار سرپوشیده است. شاید در شهر کوش آداسی مرکز خرید سکه (Sokke) از نظر خرید و قیمت بسیار بهتر باشد اما دسترسی به آن سخت و طولانی و پر هزینه خواهد بود.

معروف‌ترین مراکز خرید این‌جا تانساس و میگروس هستند که فروشگاه‌هایی از برند‌های جهانی دارند، ولی اگر به دنبال سوغاتی‌های خاص ترکی هستید، فروشگاه‌های تابلو فرش و لباس‌های چرمی را در تمام شهر می‌توانید پیدا کنید، فقط باید چانه‌زدن بلد باشید؛ معمولاً می‌توانید با نصف همان قیمت اولیه، فروشنده را راضی کنید به هر حال هیچ‌کس بدش نمی‌آید یک خرید خوب و مناسب هم در برنامه‌ی سفرش داشته باشد.

در بين صنايع دستي زنان ، مشهورترين آنها انواع سوزن كاري را مي توان در مارماريس پيدا نمود. در مغازه هاي بندر و اطراف آن ، در داخل قلعه و در جاده منتهي به قلعه نيز كالاهاي دكوري مسي و چوبي كه از ساير نواحي تركيه آورده شده است و نيز لباسهاي محلي به گردشگران عرضه مي شود. خريدن مربا و عسل محلي را هم فراموش نكنيد. 

 

غذا/رستوران و خوردنی ها

غذاهای دریایی، کوفته و کباب‌های لذیذ ، با بهترین کیفیت در همه‌ی رستوران‌ها به خوبی سرو می‌شوند و در مقایسه با مشابه‌شان در ایران حداقل نصف قیمت را دارند.

برای گیاه‌خوارها هم دلمه‌های گیاهی جورواجور پیشنهاد خوبی است. در کنار بیشتر غذاها زیتون‌های مختلفی می‌گذارند که گاهی از غذای اصلی خوشمزه‌تر هستند.

مجموعه‌ای از غذاها و نوشیدنی‌های ترکی را می‌شود با تور شب ترکی تجربه کرد، شبی مملو از موسیقی و آتش‌بازی و نمایش‌های سنتی که با ترانسفر از هتل حدود 100 لیر هزینه دارد.

طرهانه ، بستني و نوعي خوراكي بنام سورا ، در مارماريس مشهور است .طرهانه كه از لوبياي چشم بلبلي و آب گوشت تهيه ميشود در ماههاي تابستان و براي آذوقه زمستاني تهيه ميشود . Sura سورا كه از مخلوط برنج و گوشت تهيه ميشود در ايام عيد قربان در همه خانه ها پخته ميشود. 

 

 

پلاژها :

جزيره جنت ( بهشت ) :

با يك سفر 30 دقيقه اي مي توان به اين جزيره كه در واقع يك شبه جزيره است و كاملا" از جنگل پوشيده شده مي توان رفت و آمد نمود. در جزيره جنت كه داراي رستوران و خدمات رفاهي است در طول فصل گردشگري تورهاي قايقراني برگزار شده محل مناسبي براي شنا و تفريح است . 

غار فسفري : 

اين غار طبيعي كه يكي از مقاصد تورهاي قايقراني تورونچ و كوملو بوك است در آبهايي به رنگ فيروزه اي و سبز كه ياد آور آكواريوم است امكان شنا كردن وجود دارد. 

ايچلر :

در 10 كيلومتري شهر قرار داشته و با تاسيسات گردشگري ، پلاژ و اماكن تفريحي ، علاوه بر آنكه يكي از مناطق ويژه گردشگري است با آب آشاميدني خود كه براي دستگاه گوارش مفيد است نيز جلب توجه مي كند. 

تورونچ :

در 21 كيلومتري مارماريس قرار داشته و هم از طريق جاده زميني و هم از طريق دريا قابل رفت و آمد مي باشد كه اين روستا قبلا" يك دهكده ماهيگيري بود امروزه با تاسيسات گردشگري بسيار مدرن گردشگري ، پانسيون و غذا خوري هاي خود توجه بسياري از گردشگران داخلي و خارجي را بخود جلب نموده است . 

كوملوبوك :

در 6 كيلومتري تورونچ قرار داشته و از طريق دريا نيز مي توان به آنجا تردد نمود. در اين منطقه رنگهاي آبي و سبز در هم ادغام شده با درياي تميز و ساحل شني بسيار عالي خود ، يكي از پلاژهاي مورد توجه اكثر گردشگران است .

چيفتليك :

به اين روستا با يك مسافرت 2 ساعته مي توان رفت و آمد نمود. همچنين مي توان از طريق باكيركوي نيز تردد نمود. پلاژ ماسه اي و رستورانهاي نمونه آن محل مناسبي براي اسكان كشتيهاي تفريحي است . اين روستا كه داراي يك جزيره كوچك نيز مي باشد مورد توجه تورهاي اتومبيلراني با جيپ ميباشد.

گونوجك :

در 2 كيلومتري مارماريس قرار داشته و داراي جنگل درختان بسيار كمياب Liquidamber مي باشد. روغني كه از شيره اين درختان گرفته ميشود در صنايع داروسازي و آرايشي مورد استفاده قرار ميگيرد. 

تنگه يالانجي :

اين قطعه خشكي كه در 8 كيلومتري شهرستان قرار دارد پس از آنكه كاپيتان يك كشتي در يك هواي طوفاني به گمان اينكه اين راه به خليج متصل مي شود قصد عبور از آنجا را داشت ولي به گل نشست به تنگه يالانجي ( دروغين ) مشهور شد. اين منطقه كه داراي كارگاه قايق سازي چوبي است از مكانهايي است كه حتما" بايد در آن گردش نمود. 

 

 

دیگر تورهای مارماریس به شرح زیر میباشد :
1- شبهای ترکی
2- جزیره کلئوپاترا
3- کواد سافاری (Quad Safari)
4- ساحل لاکپشت ها و دالیان
5- حمام ترکی
6- پاموکاله ( از عجایب هفت گانه جهان)
7- افسوس (Ephesus)
8- تور غواصی
9- تور ماهیگیری
10- تور روستا گردی
11- تور جزیره رودس (نیاز به ویزای شنگن دارد)
12- شام در کشتی
13- و . . . .

 

  • آب و هوا :

   مارماريس كه تحت تاثير آب و هواي مديترانه اي مي باشد داراي تابستانهاي گرم و خشك و زمستانهايي معتدل و باراني است . 

    

   • راه ارتباطي :

   جاده زميني : از مارماريس بوسيله اتوبوس ميتوان به دورترين نقاط تركيه رفت و آمد نمود. همچنين سرويس هاي منظم اتوبوسراني به شهر هاي نزديك از قبيل بودروم ، داتچا و فتحيه نيز برقرار است. ترمينال اتوبوس در فاصله 2 كيلومتري مركز شهر قرار دارد. 

   تلفن ترمينال : 4123037 (0090252)

  •  

   مسير هوايي :

   فرودگاه دالامان در فاصله 100 كيلومتري اين شهر قرار دارد . در بين ساعات 7:30 الي 22 ، سفرهاي منظم برقرار مي باشد. همچنين مي توان از سرويسهاي فرودگاه نیز استفاده نمود.

  • تلفن فرودگاه دالامان : 7925291 (0090252)

    

   فرودگاه ميلاس - بودروم نيز در فاصله 147 كيلومتري قرار دارد ، که فرودگاه نزديك ديگري به اين شهر ميباشد. 

   تلفن فرودگاه ميلاس- بودروم 5230101(0090252)


  •  

   تلفنهاي ضروري :

    

   اطلاعات گردشگري : 4127277 - 4121035 (0090252)

    

   بيمارستان : 4121029 (0090252)

    

   مديريت بندر : 4121013 (0090252)

    

   اداره گمرك : 4120354 (0090252)

    

 • ---------------------------------------------------------------------------------------------

  مطالب مرتبط

 • نقاط دیدنی کوش آداسی

   logo-لوگوی سفربخیر  

  سفر با:

           شادی و سلامتی

       

   logo-سفربخیر

   

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

دانستنی های سفرتیتر کوتاه ، مطالب جدید

و . . . مطالب دیگر
پرنده نگرها در آلمان و انگلیس- سفربخیر
 پرنده نگری غالبا شامل دیدن پرنده های آزاد در محیط های طبیعی مثل تالاب ها و آبگیرها و دریاچه ها یا جنگلها و دشتها و مراتع است. پرندگانی که ممکن است هر روز از بالای سرمان پرواز کنند یا لابه لای شاخه های درختان حیاط خانه ی ما لانه داشته باشند.   ...
ضدآفتاب در سفر
یکی از مشکلات پوستی که معمولا برای افراد مختلف، به‌خصوص آنهایی که اهل سفر و رانندگی هستند،‌ اتفاق می‌افتد، ناشی از تابش نور آفتاب به دست و صورت در طول سفرهای جاده‌ای است…   تابش شدید و طولانی‌مدت نور آفتاب به پوست صورت،‌ می‌تواند به مرور زمان باعث ...
Haraz-Festival-float-2
رفتینگ یعنی چی؟ رفتینگ (Rafting) به معنی "کلک سواری" یا "قایقرانی" در رودخانه می باشد. (White Water Rafting ) به رودخانه های خروشان "آب سفید" یا White Water  می گویند. دلیل ذکر آب سفید این است که در قسمت های خروشان ، آب کف کرده و به رنگ سفید دیده ...
travel equipment-وسایل مورد نیاز سفر
در زمان جمع آوری لوازم مورد سفر امکان دارد موردی از ذهن خارج شود. سعی شده است حداقل وسائل و تجهیزات مورد نیاز سفر ، در لیست زیر دیده شود . . . .    لیست لوازم مورد نیاز گشتهای یک روزه قمقمه آب غذای مناسب نقشه منطقه قطب نما یا ...

خبر نامه

گردشگری سفربخیر

راهنمایی برای سفرهای شما

(کلیه حقوق وب سایت گردشگری سفربخیر محفوظ می باشد. کپی رایت 94-1393)